ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


دریافت «جایزه یواشکی» توسط خانم رجوی

ایرج مصداقی

در مقاله‌ی مسعود رجوی و «پرفسور راج بالدو» و جایزه «خدمات بشردوستانه بین‌المللی» توضیح دادم چگونه در سال ۱۳۶۳ هواداران مجاهدین در دهلی نو، «پروفسور راج بالدو» را به تور انداختند و او راضی شد با کمترین هزینه و قیمت، جایزه‌ای را دست‌‌ و پا کرده و به مسعود رجوی که در حسرت دریافت یک جایزه ی بین‌المللی بود اهدا کند. و پس از گذشت چند ماه، مجاهدین با چه النگ و دولنگی او را از دهلی نو به پاریس آورده و در مراسمی به یادماندنی لوح مربوطه را شخصاً به مسعود رجوی اهدا کرد. 

 
 
پیش از آن توضیح داده بودم پس از گذشت سه دهه، چگونه مسعود رجوی دوباره به فکر استفاده از رمال هندی راج‌بالدو افتاد و این بار او مریم رجوی را در رقابت با سونیا گاندی و میشل اوباما، به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳» انتخاب کرد.
 
پس از انتشار مطلبم، محمود ائمی یکی از مسئولان سازمان مجاهدین با نام مستعار اسماعیل هاشم‌زاده ثابت، در مورد اعتبار این انجمن و رئیس آن نوشت:
 
«پس از معرفی خانم رجوی بوسیله یك انجمن حقوق بشری هندی مستقل و باسابقه و دارای رتبه مشورتی سازمان ملل، به نام «معتقدان به خدا» بعنوان «پرافتخارترین زن» سال 2013، مزدوران رنگارنگ وزارت اطلاعات، دستپاچه هریك به صحنه آمدند و سوزش درونی و حقد و كینه ضدانقلابی شان را به اشكال مختلف به نمایش گذاشتند تا به خیال خام خود از ارزش و اعتبار آن كم كنند»
 
 
من همان موقع اظهار امیدواری کردم که نگارش مقاله‌ی فوق «باعث شود مجاهدین برای سنگ روی یخ کردن من هم که شده او را به پاریس دعوت کنند تا بلکه آخر عمری به پاس خدماتش به سفر سیاحتی – زیارتی دیگری دست یابد.»
 
 
خوشبختانه خانم رجوی آرزوی مرا برآورده کرده و از «پرفسور راج‌بالدو» و همسرشان دعوت کردند تا رنج سفر را بر خود هموار کرده و در ضیافت «افطار» ایشان شرکت کنند و هزینه‌های مربوطه را نیز از جیب «خلق قهرمان» پرداخت کردند.  
 
 
 
راج بالدو و همسرش در حال اعطای لوح پرافتخار زن سال ۲۰۱۳ «انجمن باورمندان به خدا»  God Believers Associationبه مریم رجوی
 
 
آقای «پروفسور راج بالدو» نیز که پشه را در هوا نعل می‌زند، از فرصت استفاده کرد و با چهار ماه و نیم تأخیر لوحی را که به منظور انتخاب مریم رجوی به عنوان «پرافتخار زن سال ۲۰۱۳» تهیه کرده بود، شخصاً به دست ایشان رساند.
 
 
راجع بالدو در حال اعطای لوح افتخار به مریم رجوی
 
https://www.youtube.com/watch?v=3gH7Ju4aTPM
 
اما رسانه‌های مجاهدین برخلاف بار قبل، از رسانه‌ای کردن این موضوع خودداری کرده و آن را به سکوت برگزار کردند و خانم رجوی، جایزه مزبور را که دیگر «بار خاطر» شده، «یواشکی» دریافت کردند.
رسانه‌های مجاهدین تا این‌جای کار حتی از انتشار نام شخصیت مهم بین‌المللی که دو جایزه‌ی معتبر را به آقای مسعود رجوی و خانم مریم رجوی اعطا کرده در میان حاضران «ضیافت افطار» خودداری کرده و سخنرانی وی در این مراسم را نیز انعکاس نداده‌اند!
 
چنانچه در لینک زیر که همه‌ی سخنرانان در آن معرفی شده‌اند خانم «رانجانا کوماری» را به عنوان یکی از «رهبران جنبش برابری در هند» به خلایق بی‌خبر از همه‌جا معرفی می‌کنند اما هیچ‌ اشاره‌‌ای به شخصیت بزرگ بین‌المللی و یار غار خانم گاندی و ...  آقای «راج بالدو» و سخنرانی‌شان نمی‌کنند.
 
https://www.youtube.com/watch?v=3gH7Ju4aTPM
 
البته این نشان از میزان اهمیت «پروفسور» راج بالدو و سازمان غیردولتی‌‌اش هم دارد که مجاهدین می‌کوشند حضور و سخنرانی‌اش در ضیافت را نیز مخفی نگاهدارند. مسئولان مجاهدین فکر این را نمی‌کردند که کسی حال داشته باشد و فیلم‌های منتشر شده‌ی آن‌ها را مورد توجه قرار دهد و حضور پروفسور راج‌بالدو  «هندو» را در میان میهمانان «مسلمان» کشف کند.
 
اما آن‌چه باعث حیرت من شده این است که چرا مجاهدین خبر حضور «پروفسور راج‌بالدو» و اعطای جایزه به مریم رجوی را رسانه‌ای نکردند تا بنا به ادعای‌شان «مزدوران رنگارنگ وزارت اطلاعات»، «سوزش درونی و حقد و كینه ضدانقلابی شان را به اشكال مختلف به نمایش» بگذارند.  
 
دریافت جایزه‌ی «یواشکی» از «پروفسور» راج‌بالدو و عدم انعکاس آن در رسانه‌های مجاهدین، به خوبی روشن می‌کند که حق با من بود یا با محمود ائمی (اسماعیل هاشم‌زاده‌ ثابت) سخنگوی مجاهدین.  
 
ایرج مصداقی
 
۲۳ ژوئیه ۲۰۱۴
 
 
 
راج بالدو در حال سخنرانی ردیف اول از بالا نفر دوم از راست
 
 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©