ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


نشریه‌ی پیکار، قاسم عابدینی و ترور آمریکایی‌ها

ایرج مصداقی

جماعت «هیأت اجرایی راه کارگر»، «گفتگوهای زندان» و همتایان‌شان که عنوان «کمونیست‌های فرانکفورت» را یدک می‌کشند و تعدادی از هواداران سابق «پیکار» که حتی اطلاعی از مواضع سازمان متبوع‌شان ندارند و ظاهراً نشریه‌های سازمان خودشان را هم مطالعه نمی‌کرده‌اند با صدور اطلاعیه و نوشتن مقاله مدعی شده بودند که من در مقاله‌ی «چه کسانی مستشاران آمریکایی را ترور کردند» و گفتگو با «بی بی سی» اسرار مگویی را در مورد ترور مستشاران آمریکایی برملا کرده‌ و به امپریالیسم «گرا» داده‌ام. هرچند این افراد شایسته‌ی پاسخگویی نیستند اما برای تنویر افکار عمومی و نشان‌دادن درجه‌ی بی‌اطلاعی آن‌ها از تاریخ معاصر ایران لازم است به سند زیر اشاره کنم تا «سیه‌روی شود هر که در او غش باشد».
در نشریه پیکار شماره‌ی ۴۴ ویژه انتخابات به تاریخ ۶ اسفند ۵۸ در معرفی «رفیق قاسم عابدینی کاندیدای سازمان[پیکار] برای مجلس شورای ملی از بروجرد» آمده است:‌
«پس از ورود رفیق به بخش منشعب از سازمان مجاهدین خلق ایران رفیق در تیم‌ نظامی و سپس شاخه‌ کارگری به فعالیت پرداخت. هنگامیکه رفیق عضو تیم نظامی سازمان بود، طرح اعدام انقلابی سه مستشار آمریکایی معدومین «روبرت کرون گارد»، «ویلیام کاترل» و «دونالد اسمیت» که از مهمترین مستشاران نظامی امپریالیسم خونخوار آمریکا در نیروی هوایی ارتش ضدخلقی شاهنشاهی بودند در دستور قرار گرفت. رفیق همراه تیم عملیاتی در روز ۶ شهریور ۵۵ در این عمل موفقیت آمیز شرکت نمود و بدین ترتیب ۳ تن دیگر از سردمداران و نمایندگان امپریالیسم امریکا در ایران به دست فرزندان خلق معدوم شدند!»
 
 
 

 

چنانچه ملاحظه می‌کنید در اسفند سال ۵۸ نه تنها توضیح در مورد گذشته‌ی قاسم عابدینی و شرکت وی در عملیات ترور آمریکایی‌ها «گرا» دادن به امپریالیسم محسوب نمی‌شد بلکه جزو افتخارات بود و در زندگینامه فرد و به منظور تشویق مردم برای رأی دادن به او می‌آمد.

لازم به توضیح است علاوه بر منابعی که در مقالاتم از آن‌ها یاد کرده‌ام پیش از من حتی در سایت دکتر مهدی اسماعیل زاده وکیل و سایت ویکی‌پدیا هم مشابه آن‌چه من در مقالاتم به آن‌ها اشاره کرده‌ام آمده است بدون آن که کسی آن‌ها را به «گرا» دادن به امپریالیسم متهم کند.
 
http://mehdi-smaelzadeh.com/index.php/مقالات-حقوقي/taghi-shahram.html
 
ایرج مصداقی ۲۵ دسامبر ۲۰۱۲
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©